Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Wydanie decyzji wymiarowej na podatek od nieruchomości, podatek rolny i łączne zobowiązanie pieniężne

Komórka 
realizująca
Wydział Budżetowo-Finansowy
Rodzaj sprawy Wydanie decyzji wymiarowej na podatek od nieruchomości, podatek rolny i łączne zobowiązanie pieniężne
Wymagane 
dokumenty
1. Informacja w sprawie podatku od nieruchomości (IN-1 wraz z załącznikami).
2. Informacja w sprawie podatku rolnego (IR-1 wraz z załącznikami).
3. Akt notarialny do wglądu.
Dokumenty do
pobrania

https://www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne/formularze/
Miejsce złożenia
dokumentów
Wydział Obsługi Mieszkańców i Spraw Obywatelskich - stanowisko nr 2
Aleja Ratuszowa 36, 88-100 Inowrocław
Czas załatwienia
sprawy
1 miesiąc
Tryb odwoławczy Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy, za pośrednictwem tutejszego urzędu, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji.
Podstawa prawna

- art. 207 – Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 111 ze zm.)
 - ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2025 r., poz. 707)
 - ustawa z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz.U. z 2025 r. , poz. 1344). 


Uchwały obowiązujące od dnia 1 stycznia 2026 r.

- uchwała nr XXI/227/2025 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 27 października 2025 r. w sprawie określenie wysokości stawek podatku od nieruchomości;

- uchwała nr XXII/233/2025 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 24 listopada 2025 r. w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego;

Uchwały obowiązujące od dnia 1 stycznia 2025 r.

- uchwała Nr LXXIV/644/2023 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 30 października 2023 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
 - uchwała Nr IX/79/2024 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 25 listopada 2024 r. w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczenia podatku rolnego. 

Uwagi Osoby fizyczne są zobowiązane złożyć informację  w sprawie podatku od nieruchomości lub podatku rolnego  w terminie 14 dni od dnia wystąpienia okoliczności uzasadniających powstanie albo wygaśnięcie obowiązku podatkowego w zakresie podatku lub od dnia zaistnienia zdarzenia mającego wpływ na wysokość opodatkowania, a w szczególności zmiana sposobu wykorzystywania przedmiotu opodatkowania.

Powiadom znajomego