Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Kontakt

Wystawianie faktur KSeF

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to państwowy system teleinformatyczny służący do wystawiania, przesyłania, otrzymywania, dostępu i przechowywania faktur ustrukturyzowanych.

Od 1 lutego 2026 r. obowiązek wystawiania faktur w KSeF dotyczy podatników, u których wartość sprzedaży w 2024 r. przekroczyła 200 mln zł; od 1 kwietnia 2026 r. obejmuje pozostałych podatników, z wyjątkiem podmiotów o miesięcznej sprzedaży dokumentowanej fakturami do 10 000 zł brutto, które z tego obowiązku są wyłączone do końca 2026 r. Otrzymywanie faktur przy użyciu KSeF jest obowiązkowe od 1 lutego 2026 r.

Kontrahenci wystawiający faktury w KSeF dla Miasta Inowrocław, w sytuacji gdy odbiorcą faktury jest Urząd Miasta Inowrocławia powinni wystawiać je według poniższego schematu:   

W polu Podmiot2 (Nabywca) należy wskazać Miasto Inowrocław,

W polu Podmiot3 (Odbiorca) – wskazać Urząd Miasta Inowrocławia i identyfikator wewnętrzny IDWew komórki organizacyjnej, która zleciła usługę lub dostawę.

Wykaz IDWewów został opublikowany poniżej.

 

Powiadom znajomego